Jachtserwis.pl - Portal Żeglarski - Pierwszy Rejs Kobiet NAWIGRACJE już wkrótce na falach!
Rejsy

Nawigracje banerPierwszy Rejs Kobiet NAWIGRACJE już wkrótce na falach! We wrześniu profesjonalne żeglarki i amatorki tego sportu, związane z ideą działania na rzecz kobiet, wsiądą na pokład kilku jachtów, postawią żagle i obiorą kurs na… BABIPORT, czyli miejsce społeczno-kulturalnych wydarzeń o charakterze antydyskryminacyjnym i równościowym. W tym roku naszym BABIPORTEM są Międzyzdroje i nowa przystań w Wapnicy, a żagle stawiamy na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim na Zalewie Szczecińskim.

Od 14 do 21 września br. kobieca flotylla odwiedzi kilka marin, w których współorganizuje program społecznych i artystycznych wydarzeń. Goleniów stanie się miejscem debat poświęconych aktywności zawodowej, politycznej i społecznej kobiet. Tu także odbędzie się Regionalny Kongres Kobiet, którego elementem będzie m.in. panel dyskusyjny Praca to pasja opłacana z udziałem żeglarek, pilotek i kobiet pracujących na promach i statkach pasażerskich. W Wolinie zaś – na uczestniczki czeka seria warsztatów, prowadzonych m.in. przez Joannę Piotrowską, prezeskę Fundacji Feminoteka. W Wapnicy otworzymy nową marinę, zapraszając także na przegląd żeglarskich filmów dokumentalnych i spotkania z podróżniczkami (m.in. córką Teresy Ramiszewskiej, Mirą Urbaniak, Moniką Witkowską). Przez dwa dni Miastem Kobiet staną się także Międzyzdroje z głównym punktem programu – Straganami Idei, czyli debatami wokół książek związanych ze stereotypizacją i zmianą ról społecznych.  Tegoroczny rejs zakończymy uczestnicząc i współorganizując Ogólnopolskie Spotkania Ekonomii Społecznej                       w Nowym Warpnie – największe w Polsce wydarzenie promujące ekonomię społeczną,  w której udział weźmie ponad 1000 uczestniczek i uczestników. Na pokład wejdą zachodniopomorskie posłanki, radne i liderki środowisk kobiecych.KTO Z NAMI PŁYNIE?Wśród załogantek znajdą się liderki kobiecych środowisk, naukowczynie, polityczki, pisarki, artystki. Będzie to silna reprezentacja kobiet związanych ze społeczną zmianą, m.in.: prof. Madalena Środa, prof. Małgorzata Fuszara, dr Agnieszka Graff, Agnieszka Grzybek, dr Kazimiera Szczuka, Joanna Piotrowska, Hanna Samson, Sylwia Chutnik, dr Anita Kucharska-Dziedzic. Będzie też z nami Wanda Nowicka, marszałkini Sejmu RP. Podczas rejsu staną się prelegentkami, uczestniczkami debat i prowadzącymi warsztaty.

 


DOŁĄCZ DO NAS!Każdy może dołączyć do pływającej armandy lub uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych na lądzie.  Posiadających żaglówkę, jacht motorowy lub kajak – zachęcamy do płynięcia z nami! Na wszystkie wydarzenia organizowane w portach wstęp jest wolny. Na część z nich wymagana jest wcześniejsza, bezpłatna rejestracja.

 

REJS KOBIET 14/21.09.2013   Goleniów/Stepnica – Wolin – Wapnica/Międzyzdroje – Nowe Warpno

Fundacja CZAS DIALOGU, ul. Krucza 21,  71-474 Szczecin,  kontakt:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;  +48 500 052 900

 

Kontakt dla mediów:Paulina Butlewska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., +48 666 020 597

Copyright © 2012-2023. All Rights Reserved.