Jachtserwis.pl - Portal Żeglarski - Branżowy kalendarz regat 2013
Kalendarz na 2013

branzreg2013Adwokaci, lekarze, architekci, bankowcy, informatycy i dziennikarze szykują się do branżowych regat. Pierwsze w sezonie imprezy środowiskowe odbędą się w czerwcu. Przedstawiamy kalendarz najważniejszych wydarzeń. Żeglarstwo to sposób na życie, na urlop, a także doskonały pomysł na integrację aktywnych grup zawodowych. Branżowe regaty cieszą się coraz większą popularnością niektóre przyciągają nawet kilkuset uczestników i gości. Takie imprezy są także doskonałą okazją do promocji żeglarstwa oraz firm, które wspierają regaty lub wystawiają swoje załogi. Poniżej branżowy kalendarz regat na 2013

ADWOKACI

Adwokackie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie odbędą się w Węgorzewie od 5 do 8 września. Organizatorami imprezy są Komisja Klubowa przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie oraz firma Sailing Event z Iławy prowadzona przez znanego regatowca Karola Górskiego. Mistrzostwa rozgrywane na kabinowych jachtach typu Twister 800 są najważniejszym i najbardziej prestiżowym projektem żeglarskim w środowisku adwokatury; w tym sezonie organizatorzy spodziewają się udziału około 100 adwokatów. W ubiegłym roku w ceremonii zakończenia regat udział wzięli między innymi Andrzej Lagut, skarbnik Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, oraz Andrzej Schuetz, dyrektor firmy Henri Lloyd Polska. Mistrzostwa zyskują międzynarodowy charakter organizatorzy zaprosili na Mazury adwokatów z zagranicy. Więcej o regatach na stronie internetowej organizatora (www.sailingevent.pl) oraz na stronie Adwokackiego Klubu Żeglarskiego z Warszawy (www.akz.org.pl).

LEKARZE

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Lekarzy to najstarsze branżowe regaty w kraju. W tym roku rozegrane zostaną po raz 23. Zapraszamy do portu Wrota Mazur od 6 do 8 września. Akwen mistrzostw to jezioro Roś. Załogi będą rywalizować na jachtach kabinowych Delphia 21 z floty Wrót Mazur. Na starcie staną zespoły z całej Polski, między innymi silne ekipy ze Szczecina, Lublina, Łodzi, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Poznania i Kalisza. Startują załogi czteroosobowe, w każdej musi być co najmniej dwóch lekarzy (jeden z nich pełni funkcję sternika). Organizatorem regat jest Komisja Kultury i Sportu Warmińsko Mazurskiej Izby Lekarskiej w Olsztynie, a komandorem Bogdan Kula. Ostatniego dnia mistrzostw rozegrany zostanie memoriałowy wyścig długodystansowy poświęcony pamięci doktora Władysława Lipeckiego, który był pomysłodawcą tych regat. Więcej o      mistrzostwach i zgłoszeniach na stronie www. regaty.wmil. olsztyn.pl. W zachodniopomorskim organizowane są regaty izb lekarskich. VII Mistrzostwa Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie rozegrane zostaną w Morzyczynie (jezioro Miedwie) w sobotę 8 czerwca. Załogi będą się ścigać na omegach. Tydzień później, od 14 do 16 czerwca, odbędą się X Ogólnopolskie Mistrzostwa Izb Lekarskich w Żeglarstwie (także na omegach). Regaty rozegrane zostaną na jeziorze Dąbie w Szczecinie. Więcej o tych imprezach na stronie www.oil.szczecin.pl (zakładka: Sport, kultura i rekreacja).Lekarze ścigają się także w Zatoce Puckiej. Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku oraz Harcerski Ośrodek Morski zapraszają na IV Ogólnopolskie Regaty Żeglarskie Lekarzy, które odbędą się od 22 do 23 czerwca. Na łodziach klasy Puck wystartują załogi trzy lub czteroosobowe. Zgłoszenia można przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

INFORMATYCY

Międzynarodowe Żeglarskie Mistrzostwa Polski Branży Teleinformatycznej IT Cup rozegrane zostaną na Jeziorze Mikołajskim od 20 do 23 czerwca. Organizatorami są Polski Związek Żeglarski oraz Biuro Inicjatyw Koncept z Olsztyna. Patronat honorowy sprawują Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji. Regaty IT Cup (w tym roku odbędą się po raz osiemnasty) są ważnym wydarzeniem żeglarskiego sezonu - co roku w imprezie uczestniczy kilkaset osób, dotychczas we wszystkich edycjach mistrzostw wzięli udział przedstawiciele 300 firm nformatycznych z Polski i z zagranicy. W regatach uczestniczą żeglarze z firm teleinformatycznych, jak również pracownicy wydzielonych działów IT dużych organizacji. Zawodnicy będą rywalizować na omegach z floty Wioski Żeglarskiej. Załogi składać się będą z czterech osób. Podczas imprezy organizatorzy tradycyjnie wydawać będą okazjonalną „Gazetę Regatową", która jest kolportowana wśród uczestników i widzów oraz dostępna na stronie internetowej mistrzostw. Organizatorzy oczekują na zgłoszenia załóg i osób towarzyszących do 16 maja. Więcej informacji oraz zawiadomienie o regatach na stronie internetowej www.itcup.pl.

DZIENNIKARZE

Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Polski Dziennikarzy obchodzą w tym roku piękny jubileusz rozegrane zostaną po raz dwudziesty. Impreza odbędzie się w drugi weekend sierpnia (9-11 sierpnia). Tradycyjnie załogi z całej Polski ścigać się będą na omegach z floty Wioski Żeglarskiej w Mikołajkach. Organizatorem mistrzostw jest Warmińsko-Mazurskie Towarzystwo Żeglarskie, a komandorem Jerzy Iwaszkiewicz. Zgłoszenia można wysyłać do 30 czerwca na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W każdej załodze muszą być co najmniej trzy osoby. Ważne jest, by sternik był dziennikarzem posiadającym patent co najmniej żeglarza jachtowego. Na uczestników czekają upominki, imprezy towarzyszące, wieczory żeglarskie i wyjątkowa atmosfera. Więcej o mistrzostwach dziennikarzy, program oraz zaproszenie na stronie internetowej www.regatydziennikarzy.pl.

AKTORZY

W ostatni weekend czerwca (29-30 czerwca) rozegrane zostaną XI Żeglarskie Mistrzostwa Polski Aktorów Wrota Mazur Cup 2013. Organizatorami są PZŻ oraz Związek Zawodowy Aktorów Polskich. Przed rokiem rywalizowali między innymi Dorota Kamińska, Tomasz Stockinger, Sebastian Świerszcz, Andrzej Ferenc i Tomasz Sobczak. Związek Zawodowy Aktorów Polskich, instytucja wspierająca środowisko aktorskie, całą kwotę pochodzącą z wpisowego przeznacza na Fundusz Pomocy Wzajemnej działający przy zarządzie głównym ZZAP.

ARCHITEKCI

Ogólnopolskie Regaty Architektów organizuje na Mazurach popularny branżowy portal Archimania.pl. W minionym sezonie w regatach uczestniczyło około 80 architektów z całej Polski. W tym roku, we wrześniu, odbędzie się druga edycja imprezy. O miejscu rozgrywania tych regat oraz o dokładnym terminie poinformujemy wkrótce.

BANKOWCY

X Regaty Żeglarskie o Puchar Prezesa Związku Banków Polskich zorganizuje we wrześniu Klub Bankowca Związku Banków Polskich działający w Warszawie. Przed rokiem regaty rozegrano na Zalewie Zegrzyńskim. Wkrótce Klub Bankowca podejmie decyzję o tegorocznej lokalizacji imprezy. Więcej informacji na stronie www.klubbankowca.pl.

FIRMY FARMACEUTYCZNE

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Firm Farmaceutycznych i Medycznych PharmaSailCUP oraz MedicaSailCUP odbędą się w Zegrzynku nad Zalewem Zegrzyńskim. Regaty rozegrane zostaną od 31 maja do 1 czerwca.Uczestnicy będą rywalizować na łodziach klasy Sigma 600 dostarczonych przez organizatora. Załogi startują w zespołach trzy lub czteroosobowych. Więcej informacji oraz zawiadomienie na stronie www.pharmacup.pl.

FIRMY SPEDYCYJNE

Regaty o Puchar Polskiej Izby Spedycji i Logistyki ShipCup 3.0. to trzecie żeglarskie mistrzostwa branży TSL (transport, spedycja, logistyka). Odbędą się na jeziorze Niegocin od 13 do 16 czerwca. Bazą regat będzie marina PTTK Wilkasy. Załogi (od 3 do 5 osób) będą rywalizować i nocować na jachtach kabinowych typu Maxus 24 (chętni mogą zamówić nocleg w pobliskim hotelu). Osoby bez doświadczenia żeglarskiego mogą wynająć do załogi sternika. Organizatorem regat ShipCup 3.0 jest firma Sail Roman Paschke oraz żeglarze pracujący w firmach spedycyjnych. O bezpieczeństwo zadbają ratownicy MOPR. Strona internetowa regat: www.ShipCup.pl.

Copyright © 2012-2021. All Rights Reserved.