Jachtserwis.pl - Portal Żeglarski - FINAŁ REGAT WIELKICH ŻAGLOWCÓW
Artykuły

Tall Ships Races 2017Od 5 do 8 sierpnia Szczecin kolejny raz stanie się żeglarską stolicą Europy! Największe żaglowce świata kończące wyczerpujący wyścig po Bałtyku zawiną do stolicy Pomorza Zachodniego, by wspólnie z mieszkańcami i turystami świętować wielki finał regat The Tall Ships Races 2017.Impreza organizowana była przez Szczecin już dwa razy – w latach 2007 i 2013. Dwukrotnie zlot żaglowców okazał się sukcesem organizacyjnym, który przyniósł mieszkańcom i turystom wiele radości, a Szczecinowi uznanie w oczach innych portów. Po raz trzeci finał wyścigu odbędzie się nad Odrą w roku 2017. Przepiękne, położone nad wodą Wały Chrobrego ponownie wypełnią się niezapomnianą żeglarską atmosferą, a miasto rozbłyśnie bielą marynarskich czapek i pasiastymi koszulkami załogantów. Podobnego klimatu nie odnajdziemy w żadnym innym miejscu!

 

Gwiazdą muzyczną tegorocznego zlotu żaglowców w Szczecinie będzie Andrea Bocelli. Artysta wykona swoje największe przeboje w otoczeniu kołyszących się masztów i powiewających żagli.

Ale to nie wszystko! Finał regat przedłużony zostanie o największy w Polsce Festiwal Sztucznych Ogni Pyromagic. 11 i 12 sierpnia niebo nad Odrą rozbłyśnie tysiącem kolorowych fajerwerków, przygotowanych przez najlepsze firmy pirotechniczne z całego świata.

Szczeciński Finał Regat The Tall Ships Races objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

2017 with logo 768x491 

Regaty rozpoczną się  30 czerwca w Halmstad w Szwecji, skąd 3 lipca, załogi żaglowców wyruszą na głębokie wody.

Etap pierwszy, wyścig: zakończy się w Finlandii, porcie Kotka, gdzie uczestnicy odpoczną od 13 do 16 lipca,

Stąd uczestnicy przepłyną do Turku, fińskiego portu, gdzie pozostaną od 20 do 23 lipca,

Etap drugi, wyścig: zakończy się w litewskiej Kłajpedzie, od 29 lipca do 1 sierpnia,

Etap trzeci, wyścig: zakończy się w Szczecinie, gdzie także odpędzie się wielki finał imprezy,  załogi żaglowców pozostaną od soboty 5 do wtorku 8 sierpnia.

Copyright © 2012-2024. All Rights Reserved.